Uzungöl Trabzon hangi ilçesindedir?

120
1

UzungölTrabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı turistik mahalle. Adını kıyısında bulunduğu Uzungöl‘den alır. Sınırları dahilinde Uzungöl Tabiat Parkı yer almaktadır.

Uzungöl Trabzon merkez arası kaç kilometre?

Trabzon Uzungöl arası yaklaşık 94 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Erzurum Uzungöl arası yaklaşık 210 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 3 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

Uzungöl’e Ne zaman gidilir?

Denizden yaklaşık olarak 1090 m. yüksekte bulunan bölge, bahar ve kış aylarında bol bol yağış alıyor. Yağışlarla bozulan yollar bölgeye ulaşımı zorlaştırıyor. Bu yüzden Uzungöle gitmek için en uygun zaman Temmuz-Ağustos ayları.

Trabzon Uzungöl arası kaç TL?

Çaykara Tur araçları Citybus tarzı 30 kişilik araçlarla her gün Trabzon – Uzungöl yolunda her 30 dakikada bir servisi bulunmaktadır. İstenildiğinde guruplara ve toplu organizasyonlarınıza da müşterilere hizmet vermektedirler. Trabzon – Uzungöl ulaşım bedeli 2022 yılı için kişi başı 38 TL‘dir.

Uzungöl’de ne var?

Muhteşem bir doğayı önünüze seren Haldizen Yaylası’nı gezmeden Uzungöl‘den dönmeyin. Ayrıca Şekersu Yaylası, Garester Yaylası, Traşkapanı Yaylası, Veli Yaylası, Büyük Yayla, Multat Yaylası, Lustra Yaylası, Tabanoz Yaylası ve Derindere Yaylası da görmeniz gereken yerlerdendir

Share your thoughts...
My Blogger
By

My Blogger

Sırt çantalı bir gezgin olarak Türk misafirperverliğini keşfetmeye hazır ol. Anadolu’nun birçok yerinde sana yemekler ısmarlanacak. Tabii her zaman bu şekilde karnını doyuramazsın :)

Bir cevap yazın

Uzungöl Trabzon hangi ilçesindedir?”üzerine bir düşünce

  1. Bir not da benden:) Ne Yenir?
    Pek çok yemeği yapılan hamsi, karalahana ve mısır ekmeği, hamsi kuşu, hamsi pilavı, hamsili kaygana, hamsi tava, lahana kavurması, hoşmerim, Akçaabat Köftesi, kıymalı ve peynirli Trabzon pidesi, Hamsiköy sütlacı yöre yemeklerindendir.