e

İstanbul’un spor rotaları haritalandı

avatar

Blogger

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bugüne kadar 44 defa İstanbul Maratonu ve 18 sefer İstanbul Yarı Maratonu’na konut sahipliği yapan İstanbul’un spor haritasında koşu yapmak isteyenler için 15 rota var. Uzaklığı, ne kadar yükseltiye sahip olduğu, yer özelliği, hangi düzeyde atletlere uygun olduğu ve gereksinim karşılama noktaları üzere kriterler göz önüne alınarak belirlenen rotalarda günün hangi saati olursa olsun koşu idmanına başlamak mümkün.

Aynı çalışma kapsamında keyifle yüzülebilecek ve profesyonel sportmenler için de idman yapılabilecek 10 tane yüzme rotası da çizildi. Bölgenin kısa bir tanıtımı, değişken hava şartlarına uygunluğu, taban örtüsü üzere bilgileri de bulabileceğiniz yüzme rotalarında; hangi düzeyde yüzücülere uygun olduğu, örnek yüzme rotası, avantajları ve riskleri üzere ayrıntılar da hayatınızı kolaylaştırmak için oluşturuldu.

Spor İstanbul bisikletseverleri de unutmadı. Hazırlanan 15 bisiklet rotasında parkurun hangi bisiklet tipine uygun olduğu, araları, yükselti kazanımları ve dikkat edilmesi gereken noktalar düşünüldü. Seçenekler ortasında, Adalar yahut Bağdat Caddesi bisiklet yolu üzere trafikten uzak kalabilecek rotalar olduğu üzere anayolları başka araçlarla paylaşarak kullanılabilecek rotalar da mevcut.

Ücretsiz ulaşabileceğiniz spor rotalarını incelemek için spor.İstanbul/rotalar linkini tıklayabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

İstanbul’un spor rotaları haritalandı