Hatay’da denize girilir mi?

36

Hatayda denize girilir mi?

Kış aylarında Hatay’ın lezzetli yemeklerini tadıp tarih ve kültür yolculuğuna çıkabileceğiniz gibi yaz aylarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. 14 kilometrelik uzunluğu ile Akdeniz’in en uzun kumsallarından biri olan Çevlik Plajı’nda sezon mayıs ayında açılıyor ve kasım ayına kadar devam ediyor.

Hatay’da yüzülür mü?

Hatay’da yer alan plajlar Samandağ Sahili, Çevlik Plajı, Arsuz Hatay Plajı, Gözcüler Plajı, Payas Halk Plajı, Dörtyol Belediyesi Aile Halk Plajı ve Burnaz Plajı olarak dikkat çekmektedir. Akdeniz’in keyfini çıkartabilmek adına Hatay’ın farklı ilçelerinde bulunan bu plajlara gidebilirsiniz.

Hatay’ın en güzel yeri neresidir?

Hatay Arkeoloji Müzesi, Vakıflı Köyü, Harbiye Şelaleleri, St. Pierre Kilisesi, İskenderun Deniz Müzesi ve Hatay Uzun Çarşı görmek isteyebileceğiniz yerler olarak dikkat çekmektedir. Sizler de konakladığınız otelden ayrılarak veya günübirlik gezinizi daha keyifli bir hale getirmek için bu yerlere seyahat edebilirsiniz.

Share your thoughts...
My Blogger
By

My Blogger

Sırt çantalı bir gezgin olarak Türk misafirperverliğini keşfetmeye hazır ol. Anadolu’nun birçok yerinde sana yemekler ısmarlanacak. Tabii her zaman bu şekilde karnını doyuramazsın :)