e

Fethiye Kelebekler Vadisini tanıyalım

Kelebekler Vadisi'nin denizi enfes ötesi. Tabiki burada denize girilir. Deniz bazen dalgalı olabiliyor ama oldukça temiz ve güzel.
avatar

Blogger

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fethiye Kelebekler Vadisini tanıyalım… – Türkiyede kelebek Vadisi nerede?

Kelebekler Vadisi Türkiye’nin turizm cennetlerinden biri olan Muğla ilinin en güzel ilçelerinden biri olan Fethiye sınırları içerisinde yerini almaktadır. Konum olarak ise Babadağ’ın eteklerinde yer almaktadır

Kelebekler Vadisi nasıl oluşmuş?

Deniz Bayramoğlu 1987’de bu ismi kullanarak “Kelebek Vadisi” nin doğmasına neden olan işletmeyi başlattı. Amaç doğayla uyumlu bir yaşam modelinin temellerini atmak ve bunu tüm dünyayla paylaşmaktı. Başta müzisyen Nezih Topuzlu ve H. Deniz Bayramoğlu olmak üzere, doğasever bir grup vadiyi koruma misyonu üstlendi.

Kelebekler Vadisi kelebek ne zaman çıkar?

Kelebekler Vadisi’ne Ne Zaman Gidilmeli? Kelebekler Vadisi’nde havaların güzelleşmesi ile birlikte sezon nisan ayında başlamaktadır. Burayı nisan ayından eylül ayının sonlarına kadar, hatta zaman zaman ekim ayının ilk haftalarına kadar ziyaret etmek mümkün.

Kelebekler Vadisi yüzülür mü?

Mükemmel deniz. Ama insanoğlunun varlığı zarar olduğu için artık ne kelebekler var ne çevre temizliği. Denize girmek için koya turlar var ve yürüyerek de gidiliyor ama tehlikeli biraz.

Kelebekler Vadisi ücretli mi?

Özel turlar bütün gün gezdirip yemek verip 350 tl fiyat verirken, bu 200 tl sadece ulasim icin aşırı yüksek.

Kelebekler Vadisi yürüyerek inilir mi?

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Kelebekler Vadisi’ne yürüyerek inmek için kullanılan patika yol, İlçe Kaymakamlığının kararına rağmen kapatılamıyor. Yolu kullanmak isteyen turistler adeta ölümle dans etmek zorunda kalıyor.

Kelebekler Vadisi saat kaçta kapanıyor? nasıl gidilir.?

Ziyaret saatlerimizi güncelledik. günü 09.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır.

Kelebekler Vadisi‘ne ulaşmak için öncelikle Fethiye Ölüdeniz’e gelmeniz ardından, Ölüdeniz’den kalkan teknelere binmeniz gerekmektedir. Bu tekne sizi 20 TL karşılığında Ölüdeniz’den alıp Kelebekler Vadisi‘ne direk olarak götürüyor. Yaklaşık 25-30 dakikada vadiye varabiliyorsunuz.

kelebekler vadisi

Kelebekler Vadisi nasıl bir yer?

Kelebekler Vadisi, Fethiye’nin Faralya Köyü’nde yüksek tepelerin arasında kalarak kendini korumuş bir cennet bahçesidir. 50 metre yükseklikten dökülen şelalesi, barındırdığı 80’den fazla kelebek türü, bembeyaz kumsalı ile dünyadan soyutlanmış mükemmel bir yerdir.

Kelebekler Vadisi dalgalı mı?

Kelebekler Vadisi’nin denizi enfes ötesi. Tabiki burada denize girilir. Deniz bazen dalgalı olabiliyor ama oldukça temiz ve güzel.

Kelebekler Vadisi tekne nereden kalkıyor?

Fethiye’den Vadi’ye ulaşmak için önce otogarın önünden geçen dolmuşlarla Ölüdeniz’e, Ölüdeniz plajından da Vadi servis teknesine binmeniz gerekmektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Fethiye Kelebekler Vadisini tanıyalım