Cílem tureckého pojišťovnictví je dosáhnout v roce 2024 zdravého a vyváženého růstu

Cílem tureckého pojišťovnictví je dosáhnout v roce 2024 zdravého a vyváženého růstu

Poté, co společnost Türkiye Sigorta uzavřela rok 2023 s růstem o 136 % a produkcí pojistného ve výši 60 miliard TL, chce v roce 2024 udržet svou silnou finanční strukturu a dosáhnout vyrovnaného růstu nad úrovní inflace.

Poté, co společnost Türkiye Sigorta uzavřela rok 2023 s růstem o 136 % a produkcí pojistného ve výši 60 miliard TL, chce v roce 2024 udržet svou silnou finanční strukturu a dosáhnout vyrovnaného růstu nad úrovní inflace.

Taha Çakmak, generální ředitel společnosti Türkiye Sigorta, uvedl, že si v roce 2023 udrželi vedoucí postavení v odvětví: “Rok 2024 pro sebe vnímáme jako ‘rok efektivity’. V roce 2024 posílíme své vedoucí postavení v oblasti životního i neživotního pojištění. Kromě toho budeme dále zvyšovat svou efektivitu jako průkopník v jednotlivých produktových skupinách, jako je pojištění motorových vozidel a zdraví, a budeme i nadále udávat trendy v odvětví požárního pojištění, pojištění pracovních míst a komerčních pojistek. Prioritou je pro nás ziskovost. V tomto směru budeme v roce 2024 pokračovat v cestě silné rozvahy a ziskovosti naší společnosti a dosáhneme vyváženého a zdravého růstu tržního podílu.”

Taha Çakmak, generální ředitel společnosti Türkiye Sigorta, se podělil o hodnocení společnosti Türkiye Sigorta za rok 2023 a její cíle pro rok 2024 a uvedl, že cílem společnosti pro rok 2024 je udržet si pozici průkopníka a určovatele směru v oblasti pojištění motorových vozidel, zdravotního pojištění, požárního pojištění, pojištění na pracovišti a komerčních pojistek a růst ve strategických odvětvích. Taha Çalmak řekl: “Čísla za rok 2023 ukázala, jak přesná byla naše strategie. V roce 2023 jsme oproti předchozímu roku zvýšili celkovou produkci pojistného o 136 % a dosáhli rekordní produkce 60 miliard TL. Přitom se snažíme pokračovat ve zdravém a vyváženém růstu s naší silnou finanční strukturou.”

Çakmak; “Když se podíváme na růst na produktové bázi, vidíme nárůst o více než 100 % téměř ve všech oborech a v některých dokonce o více než 200 %. Jsme na prvním místě s tržním podílem 36 procent v havarijním pojištění a více než 20 procent v pojištění požárů a živelních pohrom a v zemědělském pojištění. Když se podíváme na čtvrtletní srovnání produkce pojistného, jistě vás zaujmou vysoké nárůsty zejména ve třetím a čtvrtém čtvrtletí roku. Ve 3. čtvrtletí jsme vykázali nárůst o 194 procent a ve 4. čtvrtletí o 130 procent.”

“Naše tržní hodnota vzrostla za jeden rok o 133 procent”

Taha Çakmak zdůraznil význam, který přikládají udržitelné ziskovosti, a uvedl, že všechny tyto růsty, rostoucí čísla a tržní podíly také významně přispěly k výkonnosti společnosti na burze. “Naše tržní kapitalizace se za jeden rok zvýšila ze 774 milionů USD na 1,8 miliardy USD a udrželi jsme si pozici nejhodnotnější veřejně obchodované společnosti v pojišťovnictví. Navíc jsme se díky silné bilanční struktuře a kapitálové přiměřenosti zařadili mezi společnosti, které vyplácejí dividendy s oběma našimi společnostmi ve lhůtách povolených úřadem.”

“Rok 2024 vnímáme jako “rok efektivity”.”

Pan Çakmak poukázal na to, že rok 2024 vnímají jako “rok efektivity” své společnosti: “V roce 2024 posílíme své vedoucí postavení v oblasti životního i neživotního pojištění. Kromě toho budeme dále zvyšovat svou efektivitu jako průkopník v jednotlivých produktových skupinách, jako je pojištění motorových vozidel a zdraví, a budeme i nadále udávat směr v tomto odvětví v oblasti požárního pojištění, pojištění na pracovišti a komerčních pojistek. Prioritou je pro nás ziskovost. V tomto směru budeme v roce 2024 pokračovat v cestě silné rozvahy a ziskovosti naší společnosti a dosáhneme vyváženého a zdravého růstu tržního podílu.”

Taha Çakmak uvedl, že jako Türkiye Sigorta, která odvozuje svou sílu od svého názvu, přidali k vzestupné dynamice úspěchu nové úspěchy: “Přispíváme k rozvoji pojištění v naší zemi a zvyšujeme penetraci pojištění tím, že nabízíme pojistné produkty vhodné pro potřeby našich zákazníků a rozšiřujeme pokrytí a rozsah našich stávajících produktů. Pokračujeme ve zlepšování poprodejního servisu a zákaznických zkušeností s využitím technologií a v provádění studií zaměřených na technologie s cílem zefektivnit řízení škod.”

“Kromě naší sociální pomoci po zemětřesení jsme v regionu pokračovali ve výrobě; nezastavili jsme se!”

Çakmak připomněl, že v regionu působí v terénu od prvního dne katastrofy zemětřesení, ke kterému došlo 6. února 2023 a které postihlo 11 provincií, a pokračoval ve svých slovech následovně: “Po zemětřesení vyplatíme našim lidem v regionu škody ve výši 6,5 miliardy TL, včetně nevyplacených škod. Na straně životního pojištění jsme vyplatili 378,3 milionu TL. Naše povinnost však samozřejmě nekončí pouze náhradou škod. Je před námi ještě mnoho práce a mnoho ran, které je třeba zahojit. Naším úkolem je řídit rizika a k tomu patří i vyplácení náhrad škod, je-li to nutné. Po zemětřesení jsme v regionu pokračovali v nabízení pojištění s různými produkty, od soukromých pojištění, jako je zdravotní pojištění, pojištění motorových vozidel, dopravní pojištění, až po pojištění dopravy, požární a technické pojištění. Od zemětřesení jsme v regionu vydali celkem 1 milion 742 pojistek. To představuje 13 procent naší celkové produkce pojistek. V současné době hostíme 350 obětí zemětřesení v 90 kyrgyzských stanech v tureckém pojišťovacím centru Solidarity Obası. Od nynějška budeme i nadále vyvíjet maximální úsilí, abychom zacelili hluboké rány způsobené zemětřesením.”

“Sport spojuje, jednota léčí”

Taha Çakmak dodal, že přispěli k rozvoji našeho basketbalu a jeho rozšíření mezi širší vrstvy obyvatelstva, stejně jako ke zvýšení informovanosti v amputovaných odvětvích. Taha Çakmak také uvedl, že ve spolupráci s Tureckou basketbalovou federací se chystají v krátké době zřídit basketbalová hřiště v zóně zemětřesení s přístupem “Sport spojuje, jednota léčí”.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Cílem tureckého pojišťovnictví je dosáhnout v roce 2024 zdravého a vyváženého růstu