Ankara’nın simgelerinden Atakule…

73

Ankara Atakule, Türkiye’nin başkenti Ankara’da yer alan bir gözlem kulesi ve alışveriş merkezidir.

Ankara Atakule, Türkiye’nin başkenti Ankara’da yer alan bir gözlem kulesi ve alışveriş merkezidir.

1989 yılında inşa edilen Atakule, Ankara’nın en tanınmış simgelerinden biridir ve şehrin panoramik manzarasını sunmaktadır.

Atakule, 125 metre yüksekliğiyle Ankara’nın en yüksek yapısıdır. Kule, 4 binadan oluşan bir alışveriş merkezine sahiptir. Alışveriş merkezinde, mağazalar, restoranlar, kafeler ve sinema salonları yer almaktadır.

Atakule’nin en üst katında, bir döner restoran bulunmaktadır. Bu restoranda yemek yerken, Ankara’nın muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz. Atakule ayrıca, ziyaretçilere açık bir gözlem platformuna da sahiptir. Gözlem platformuna çıkarak, Ankara’nın tüm şehir manzarasını kuşbakışı olarak görebilirsiniz.

Atakule, Ankara’da ziyaret edilebilecek en popüler yerlerden biridir. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Ankara’nın tarihi ve turistik yerlerini görmek isteyenler için Atakule, mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Son olarak, Atakule’nin 2018 yılında büyük bir renovasyondan geçtiğini ve modern bir tasarımla yeniden açıldığını belirtmek gerekir. Bu sayede, ziyaretçiler daha modern bir atmosferde Ankara’nın manzarasını seyredebilmektedir.

Share your thoughts...
My Blogger
By

My Blogger

Sırt çantalı bir gezgin olarak Türk misafirperverliğini keşfetmeye hazır ol. Anadolu’nun birçok yerinde sana yemekler ısmarlanacak. Tabii her zaman bu şekilde karnını doyuramazsın :)