e

Ankara’da Çocuk Dostu 3 Mekan

avatar

Blogger

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bugün sizlere, çocuklarınızın sessiz olacağı, oyalanacağı mekanlar önermeyeceğiz.

Hazırladığımız listede, Ankara’da çocuklarınızla kaliteli vakit geçirebileceğini mekanlar bulunuyor. iyi okumalar!

Çocuk Dostu Bir Müze: Cin Ali Müzesi 

Ankara’da çocuklar ile gidilebilecek müzeler arasında belki de en yenisi ve en eğlencelisi! Cin Ali Müzesi, 2019 yılında; Cin Ali Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ziyarete açılmıştır. Çocukları, Cin Ali karakterinin yaratıcısı Rasim Kaygusuz ile tanıştırırken, anne ve babalara ise çocukluğunun eski, güzel günlerini hatırlatan Ankara’nın yeni değerlerinden biridir.

Müzede, Kaygusuz tarafından 1968 yılında hayata getirilmiş ve Selçuk Seğmen tarafından çizilmiş Cin Ali’ye ait eski basım kitaplar, oyuncaklar, siyah önlük ve ahşap masalarıyla eski sınıflar, Ankara’ya ait eski fotoğraflar bulunmaktadır.

Cin Ali Müzesinin, görme engelli çocuklar için erişilebilir olduğunu biliyor muydunuz? Braille alfabesi ile Cin Ali’nin hikayesini, kabartmalı panolar ile de şekilleri erişilebilir hale getiren, görme engelli çocukların müze deneyimini eşitleyen harika bir uygulaması var!

Adres: Kavaklıdere, Bülten Sk. No:32, 06680 Çankaya/Ankara

Çocuk Dostu Bir Park: Göksu Park

Çocuklar ile eğlenmek güzel vakit geçirmek için doğal bir seçenek… Ankara’da çocuklar ile gidilebilecek parklar arasında olan ve toplam alanı 508.000 m2 alan bu parkta pek çok seçenek bulunuyor. Doğa sever çocuklar için, ördeklerin yüzdüğü bir gölet, ada ve sazlıklar; karnı acıkan minikleri için restoranlar ve piknik alanları, macera sever çocuklar için ise dağ kızağı ve oyun parkurları bulunmaktadır.

Adres: Göksu, 06820 Etimesgut/Ankara

Çocuk Dostu Restoran: Hadi Baba Kukla Kebap 

Kukla sanatçısı Hadi Poyrazoğlu tarafından, 1958 yılında lezzeti ve sanatı buluşturmak için kurulmuştur. Hadi Poyrazoğlu’nun çocukları tarafından, Ankara’nın eski, özlenen semti Cebeci’de tekrar hayata geçirilen Hadi Baba Kukla Kebapta, yemek yerken bir anda kuklaların belirdiği, eğlenceli bir ortam sunmaya devam etmektedir.

Adres: Sakarya, Kestane Cd. no:43, 06080 Altındağ/Ankara

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Ankara’da Çocuk Dostu 3 Mekan