e

Anıtkabir ile ilgili herşey..

avatar

My Blogger

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anıtkabir’i yılın her günü, saat 09.00 itibariyle, ücretsiz olarak ziyaret edebilmek mümkün. Anıtkabir’i görmek isteyenlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Anıtkabire sırt çantası ile girilir mi?

1. anıtkabir’e bisiklet, motorsiklet, kamyon ve at arabası ile girilmez. 2. anıtkabir’e el çantalarından başka hiçbir eşya, çanta, valiz, bavul, torba ve poşet alınmaz. getirilenler nizamiyelerdeki emanet dolaplarında muhafaza edilir. ancak bırakılan kıymetli eşyalarla ilgili sorumluluk kabul edilmez.

Dolmuşla anıtkabire nasıl gidilir?

Otobüs ile, 267 – Etlik-Beşevler Otobüs Hattı ile, Anıtkabir’in Anıttepe Spor Merkezi Giriş Kapısı yakınındaki durakta duruyor. Bu Hatla gelebilirsiniz. Dolmuş ile gidecekseniz eğer, Islahevi-Emek-Aşti Dolmuşlarına binip, Anadolu Bulvarı(Tandoğan Meydanı) indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Hızlı trenle anıtkabire nasıl gidilir?

Tren ile gelenler:

Ankara’ya birçok şehirden tren seferler mevcut. Ankara Tren Garı’nda indikten sonra 10-15 dakika yürüyerek Anıtkabir’e ulaşabilirsiniz. Gardan çıktıktan sonra ‘Anadolu Meydanı’ olarak bilinen mevkiye doğru yürümelisiniz.

Anıtkabir ziyareti kaçta bitiyor?

ANITKABİR ZİYARET SAATLERİ

Anıtkabir ziyaret saatlarıi ile ilgili yapılan açıklamaya göre; 01 Kasım – 31 Ocak tarihleri arasında ise açılış saati 09:00, kapanış saati 16:00 olacak

Anıtkabir’e araba ile girilir mi?

Anıtkabir’de otopark var. Üstelik bu otopark ücretsiz. Anıtkabir’e araçla gidecekseniz, aracınızı bu otoparka park edebilirsiniz. Otoparka gitmek için Gençlik Caddesi üzerindeki Tandoğan girişinden devam edin.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sıradaki içerik:

Anıtkabir ile ilgili herşey..